1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku kredyt gotówkowy?
 4. >
 5. Kredyt gotówkowy Bank Pocztowy- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty

Kredyt gotówkowy Bank Pocztowy- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty

Kredyt gotówkowy Bank Pocztowy- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 111)

Bank Pocztowy oferuje swoje produkty dla klientów instytucjonalnych oraz detalicznych, w tym osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska SA (posiada około 75% akcji) oraz PKO BP SA (około 25% akcji). Instytucja finansowa oferuje najpopularniejsze produkty bankom, w tym również kredyty gotówkowe. Niewątpliwą zaletą Banku Pocztowego jest jego dostępność – większość poleceń bankowych możemy załatwić w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Instytucja finansowa udziela też kredytów pod marką EnveloBank. Jest ona skierowana jest przede wszystkim do klientów, którzy stawiają na nowoczesność i usługi internetowe.

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym i EnveloBank

O kredyt gotówkowy możemy ubiegać się w oddziale Banku Pocztowego lub dzwoniąc na infolinię. Poprzez internet złożymy jedynie wniosek o kontakt z doradcą. Każda umowa kredytowa podpisywana jest w wybranej przez klienta placówce bankowej. Cel kredytu nie jest określony, środki z niego uzyskane możemy wykorzystać według własnych potrzeb.

Długość zobowiązania wynosi od 3 do 120 miesięcy. Najmniejsza wysokość kredytu gotówkowego to 300 zł, największa zaś 100 000 zł. Zobowiązanie w Banku Pocztowym zaciągniemy indywidualnie, ze współmałżonkiem lub z dowolną osobą. Gdy mamy problemy ze spłatą rat, możemy złożyć wniosek o restrukturyzację warunków.

Oferty kredytów gotówkowych w Banku Pocztowym i EnveloBank

Kredyt gotówkowy | Bank Pocztowy

kwota
kredytu

10.000,00 zł
okres
kredytowania

24 miesięcy
całkowity
koszt

12.909,70 zł
Twoja rata kredytu
gotówkowego wyniesie:

477,49 zł
ZAMÓW KREDYT ZOBACZ SYMULACJĘ
Cel: kredyt gotówkowy | Raty: równe Oprocentowanie: 6,66% | Prowizja banku: 14,50%, 1.450,00 zł | RRSO: 13,44%
Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy
Minimalna kwota pożyczki: 1.000,00 złotych
Maksymalna kwota pożyczki: 200.000,00 zł
Oprocentowanie: 1M
Obowiązkowe ubezpieczenie: Tak
Szybsza spłata: Tak, bezpłatna
Kredyt na oświadczenie: Tak
Oferta tylko dla klientów banku: Nie
Informacje:
Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym uzyskasz nie tylko przez internet, ale wniosek złożyć możesz także w okienku pocztowym. Przy wyższych kwotach wymagane jest zaświadczenie o dochodach. Maksymalna wartość kredytu to 100 000 złotych na 120 miesięcy.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego zaczyna się od 2,90% do 9,99%, prowizja stanowi od 9,50% do 25% udzielonej kwoty. Bank Pocztowy nie ujawnia wysokości marży, jednak ofertę tego banku możesz sprawdzić w naszym rankingu kredytów gotówkowych. Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym uzyskasz nie tylko przez internet, ale wniosek złożyć możesz także w okienku pocztowym. Przy wyższych kwotach wymagane jest zaświadczenie o dochodach. Maksymalna wartość kredytu to 100 000 złotych na 120 miesięcy.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym i EnveloBank

Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym zostaniemy poproszeni o udokumentowanie swoich dochodów. Gdy wysokość zaciągniętego zobowiązania będzie wysoka, może zaistnieć konieczność zabezpieczenia kredytu w formie ubezpieczenia lub pod zastaw np. nieruchomości. Dodatkowym sposobem na podwyższenie zdolności jest podpisanie umowy ze współmałżonkiem lub inną osobą.

KOSZTY KREDYTU GOTÓWKOWEGO W BANKU POCZTOWYM I ENVELOBANK – PRZYKŁADOWE WYLICZENIE

Decydując się na kredyt w wysokości 10 000 zł na okres 24 miesięcy klient Banku będzie musiał miesięcznie zapłacić 477,02 zł. Koszt odsetek to 2 898,40 zł, a RRSO 13,34%. Wyliczenia nie uwzględniają ubezpieczenia oraz dodatkowych opłat związanych z daną promocją.

Inne pożyczki i kredyty w Banku Pocztowym i EnveloBank

Bank Pocztowy oferuje również kredyt gotówkowy w ramach debetu na koncie. Odsetki płacimy jedynie od wykorzystanej kwoty. Okres spłaty to 12 miesięcy w przypadku odnawialnej linii kredytowej i maksymalnie 84 miesiące w przypadku nieodnawialnej ze zmniejszającym się saldem. W ramach takiego produktu możemy pożyczyć 1-, 3- a nawet 6-krotność miesięcznych regularnych wpływów na konto. Dla osób, marzących o własnym lokum, przeznaczony jest kredyt mieszkaniowy z prowizją do 3,50%. W ofercie Banku znajdziemy również karty kredytowe z limitem. To wygodna opcja dla osób, które planują szybko zwrócić pożyczoną kwotę i nie chcą płacić odsetek. Dla ceniących wygodę i szybkość transakcji oferowane są naklejki płatnicze, które pozwalają na dokonywanie płatności zbliżeniowych bez wyjmowania karty z portfela.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym i EnveloBank

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy. Od początku działalności związany był z Pocztą Polską. Reaktywacja bankowości pocztowej w Polsce była ideą jego powstania. Na początku był to tylko bank rozliczeniowy. Od roku 1998 rozpoczęło się jego przekształcanie w bank detaliczny. Rok później uruchomiono rachunek GIRO Składka dla Mikroprzedsiębiorców, które 6 lat później zostało zastąpione Pocztowymi Kontami Standard i Nestor. Podwaliny dzisiejszego modelu biznesowego Banku Pocztowego dała podpisana w 2006 roku umowa z pocztą Polską, regulująca zasady świadczenia usług bankowości detalicznej.

W 2007 roku uruchomiono pierwszy serwis internetowy Pocztowy24 dla klientów detalicznych, a z czasem także dla klientów instytucjonalnych. W 2011 roku liczba osób korzystających z usług Banku Pocztowego przekroczyła 1 milion. Instytucja finansowa pragnie stać się liderem bankowości detalicznej wśród Klientów z Polski Regionalnej. Osiągnięcie celu ma ułatwić tworzenie jak najprostszych produktów, procesów, procedur, komunikacji oraz coraz bardziej efektywnego wykorzystania współpracy z Pocztą Polską. Bank Pocztowy szczyci się licznymi nagrodami i wyróżnieniami między innymi w konkursie Portfel „Wprost 2015” za najlepszy kredyt gotówkowy czy KOD Sukcesu za prostotę produktów w 2014 roku.

Od września 2017 roku działa również internetowa marka Banku Pocztowego – EnveloBank. To oferta skierowana przede wszystkim do osób, które korzystają głównie z bankowości internetowej.

Dane kontaktowe Bank Pocztowy i EnveloBank

phone Infolinia dla krajowych numerów stacjonarnych: 801 100 500

Centrala:

Bank Pocztowy S.A.
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz


Opinie o kredycie gotówkowym w Banku Pocztowym i EnveloBank

 • Mery

  Byłam zmuszona wziąć w tym banku, ale byłam zadowolona, spłata bezproblemowa.

 • roksanna

  Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona, chociaż miałam wątpliwości biorąc kredyt w Pocztowym. Już parę przykrych doświadczeń z bankami przeżyłam, poza tym znajomi bardzo mi odradzali, ale stwierdziłam, że warunki mają przyzwoite. Jak następnym razem będę brała kredyt to tylko tutaj.

  • śmietanka

   akurat, ja wzięłam i do dzisiaj żałuję. nie ściemniaj. chyba nie widziałaś oferty eurobanku.

 • meka

  czy nadal jest oferta dla pracownikow budzetkowki, bo byla kiedys??????

 • Julian

  konto bankowe tam oceniam na 2/5 gwiazdek, ale sam kredyt gotówkowy i warunki jego udzielania to już 5/5, więc razem 3,5 gwiazdki ode mnie.

 • kasiulek

  a jak oceniacie obsługę pocztowego? bo boję się trochę niekompetencji pracowników. chciałabym mieć pewność, że osoba z którą rozmawiam zna się na rzeczy.

  • telesfor

   niepolecam obsługi w strykowie, bardzo niekompetentni. nie mogłem uzyskać konkretnyh informacji, o wszystko tszeba było się prosić.to hyba nie taki problem udzielić klijentowi informacji????????

 • Karolina

  Warunki całkiem w porządku, tylko wysoka prowizja. z tego co słyszałam obsługa też staje się coraz lepsza. chyba inwestują w szkolenia albo po prostu nie przyjmuja byle kogo. ktoś brał albo zna kogoś kto ostatnio (do 3 miesięcy) bral tam kredyt?

  • porik

   tak, ja brałam u nich. w bydgoszczy chyba raczej nie inwestują w szkolenia. tutaj obsługa jest niekompetentna, co prawda trzeba przyznać że klienta traktują z szacunkiem i sympatią, ale co mi po tym???

 • ela

  jak ma sie tam konto to mozna zostac niemile zaskoczonym.Ja po kilku miesiacach zobaczyłam że nagle moje konto z bezpłatnego zmieniło się w płatne a nikt mnie wcześniej o tym nie poinformował. a i kilka razy miałam problemy z wypłatą własnych pieniędzy.Ten bank nie ma rzadnych plusów.

  • wolniak

   miałem podobną sytuację. najgorsze jest to że reklamacje wogóle u nich nie działają. można zgłaszać problem i zgłaszać a bank i tak ma czas na „załatwienie” wszystkiego, bo z reguły to WINA KLIENTA (już się niestety do tego przyzwyczaiłem). jak tylko spłacę kredyt to zmieniam bank.

 • kira

  pocztowy podobno otworzył jakąś nową markę-envelo. ciekawe czy przebiją ich oferty? bo jak na razie pocztowy trzymał poziom

 • Robert

  Co do kredytu gotówkowego w banku pocztowym
  to jak w każdym banku: masa pozytywnych i negatywnych
  opinii jak w każdej instytucji czy banku czy firmie. Ja niestety
  zaliczam sie do grona osób, które nie są zadowolone z wziętego w banku
  pocztowym. Nie zostałem poinformowany o istniejącej nadpłacie, A gdy sam
  się tym zainteresowałem i zadzwoniłem to zrobił się młyn bo okazało się
  że figuruję w Biku . Przez taka pierdołę miałem problem z zamknięciem
  kredytu! To co się u nich dzieje to jakiś cyrk. A wszystko przez to, że zabrakło 1 złotówki na koncie, bo nie zauważyłem jednej transakcji!

 • tomi

  Wziołem u nich kredyt dwa lata temu. Oczywiście nie przeczytałem umowy dokładnie (miała prawie 20 stron) a pani „doradczyni” słowem nie napomkneła o 22% prowizji. Brałem kredyt na 15 tysi (więc sama prowizja to ponad 3 tys). Dopiero jak dostałem kasę to się kapnołem, bo zamiast 15 dostałem niecałe 12 tysiecy. Oczywiście byłem z reklamacjom, że ja nie chce takiego kredytu bo za drogi. W końcu udało mi się odkrecić wszystko jak zacząlem ich straszyć że sprawę nagłośnie i potracą więcej klientów. W ogóle bank praktycznie nie chciał ze mną rozmawiać i traktowali mnie jak powietrze, bo niby oni majom prawo. Bezczelność.

Facebook