1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Banki – w jakim banku kredyt gotówkowy?

Banki – w jakim banku kredyt gotówkowy?

Praktycznie każdy istniejący na rynku bank oferuje kredyty gotówkowe. Ogromna różnorodność warunków na jakich przyznawany jest i udzielany produkt tego rodzaju, nie ułatwia wyboru. Wymagania wobec kredytobiorcy nie są identyczne we wszystkich instytucjach finansowych. Przed podpisaniem umowy warto zastanowić się, gdzie oferta jest najkorzystniejsza. Z Gotówkowe.net wybór będzie łatwiejszy. Poniżej przygotowaliśmy profile banków, w których przedstawione są oferowane przez nie produkty, historia instytucji oraz ich działalności.

Banki w serwisie Gotówkowe.net


Alior Bank kredyt gotówkowy- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 223)

Alior Bank

Kredyt gotówkowy BGŻ BNP Paribas- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.7 (ilość ocen: 148)

BGŻ BNP Paribas

Kredyt gotówkowy Pekao SA- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.5 (ilość ocen: 222)

Bank Pekao

Kredyt gotówkowy BPS SA – oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.7 (ilość ocen: 122)

Bank BPS

Kredyt gotówkowy Bank Pocztowy- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 128)

Bank Pocztowy

Kredyt gotówkowy BZ WBK – oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 181)

BZ WBK

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy – oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 141)

Citi Handlowy

Kredyt gotówkowy Credit Agricole- oprocentowanie, marża, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 157)

Credit Agricole

Kredyt gotówkowy Deutsche Bank – oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.5 (ilość ocen: 145)

Deutsche Bank

Kredyt gotówkowy eurobank- oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 168)

Eurobank

Kredyt gotówkowy Getin Bank- oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.3 (ilość ocen: 161)

Getin Bank

Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski – oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.5 (ilość ocen: 161)

ING Bank Śląski

Kredyt gotówkowy mBank- oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.2 (ilość ocen: 177)

mBank

Ocena: 3.3 (ilość ocen: 150)

Orange Finanse

Kredyt gotówkowy PKO BP – oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.5 (ilość ocen: 270)

PKO BP

Kredyt gotówkowy Raiffeisen Polbank – oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.3 (ilość ocen: 155)

Raiffeisen Polbank

Kredyt gotówkowy Santander Consumer- oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 139)

Santander Consumer Bank

Kredyt gotówkowy T-Mobile Usługi Bankowe – oprocentowanie, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 93)

T-Mobile Usługi Bankowe

Bank i kredyty gotówkowe – funkcjonowanie oraz regulacje prawne

Banki funkcjonują od setek lat. Podstawą ich działalności, praktycznie od początku było udzielanie kredytów. To w głównej mierze dzięki nim instytucja finansowa generuje zysk. Kredyt gotówkowy polega na udostępnieniu środków przez kredytodawcę na rzecz kredytobiorcy. W zamian za taką usługę pobierane są opłaty, a odsetki stanowią swego rodzaju wynagrodzenie. Spłata zobowiązania następuje w ratach, ich wysokość zależy od warunków jakie dyktuje bank oraz zdolności kredytowej osoby zaciągającej zobowiązanie.

Bank środki na udzielanie kolejnych kredytów gotówkowych generuje głównie z depozytów w postaci lokat oraz z inwestycji. Część z tych pieniędzy, która nie musi być przetrzymywana w postaci rezerwy obowiązkowej przeznaczana jest na kredyty dla wnioskujących.

Zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi bank musi funkcjonować jako spółka akcyjna. Jego działalność oparta jest na prawie bankowym, w którym regulowany jest sposób jego zakładania, prowadzenia oraz likwidacji. Kontrolę nad tego typu jednostkami w Polsce sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Bank bankowi nierówny, kredyt gotówkowy również

Normy prawa określają sposób funkcjonowania banków, jednak nie do końca regulują wszystkie działania. Wytyczają granice bezpieczeństwa, mające zapewnić ich wypłacalność oraz wskazują dopuszczalne rodzaje oferowanych produktów. Natomiast to banki same określają na jakich warunkach będą współpracować z klientem. Często zdarza się tak, że wnioskodawca w jednej instytucji finansowej otrzyma kredyt a w drugiej nie. Jest to wynik wewnętrznej polityki banków oraz tego jakich parametrów używają do badania zdolności kredytowej klienta. Mogą tu występować różnice na przykład pod względem uznawanych źródeł dochodów. Niebagatelne znaczenie ma wysokość zobowiązania- im wyższa tym lepszej zdolności kredytowej będziemy potrzebowali.

Najlepszy bank z kredytem gotówkowym – jak go wybrać?

Najlepszym bankiem nie jest ten, który tylko udzieli nam wystarczającej pożyczki. Oprócz tego, powinien zaproponować najlepsze warunki. Wybierając odpowiednią instytucję zwróćmy uwagę na wszelkiego rodzaju koszty i opłaty związane z kredytem gotówkowym. Tylko w ten sposób określimy całkowitą sumę spłaty zobowiązania. Uwzględnienie samego oprocentowania jest dużym błędem. Nie zwracamy samego pożyczonego kapitału z odsetkami, do nich dochodzą jeszcze opłaty na przykład za udzielenie kredytu gotówkowego, szybszą jego spłatę lub zmianę harmonogramu rat.

Kredyt gotówkowy – w jakim banku?

Wybór instytucji finansowej nie jest prosty. Sytuacja każdego klienta rozpatrywana jest indywidualnie i nawet jeżeli znajomy dostał kredyt gotówkowy na określonych warunkach, nam bank może zaproponować zupełnie inne. Dlatego należy rozeznać się w ofertach i sprawdzić wszystkie ich koszty.

Warto zacząć od banku, w którym mamy konto. Regularne wpływy podwyższą zdolność kredytową i zmniejszą formalności potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego. To może być także instytucja finansowa, w której kiedyś zaciągaliśmy podobne zobowiązanie i wykazaliśmy się regularnością w spłatach. Jeżeli uzyskane warunki nas nie satysfakcjonują sprawdźmy inne banki.

Na rynku jest wiele instytucji finansowych, a każda z nich oferuje szeroki wachlarz produktów. Nasz ranking kredytów gotówkowych z pewnością pomoże w podjęciu słusznej decyzji. Przy zawieraniu umowy niezbędne jest zwrócenie uwagi na marżę, prowizje oraz dodatkowe koszty. Pośpiech nie jest wskazany. Mnogość banków w zestawieniu utwierdza tylko w przekonaniu, że jest w czym wybierać.

Facebook