1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku kredyt gotówkowy?
 4. >
 5. Kredyt gotówkowy BZ WBK - oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty

Kredyt gotówkowy BZ WBK – oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty

Kredyt gotówkowy BZ WBK – oprocentowanie, marża, opinie, dokumenty
Ocena: 3.6 (ilość ocen: 165)

Bank Zachodni WBK należy do jednych z największych instytucji finansowych w Polsce. Obsługuje szeroką grupę podmiotów. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi finansowe wspierane nowoczesnymi technologiami bankowymi. Posiada jedną z największych w naszym kraju sieć oddziałów oraz placówek partnerskich. Kredyty gotówkowe w Banku Zachodnim WBK to sposób na realizację własnych celów w oparciu o proste i przejrzyste procedury. Instytucja finansowa udziela pożyczek na różne cele.

Kredyt gotówkowy w BZ WBK

Dużym atutem kredytu gotówkowego jest szybkość wydawania decyzji odnośnie jego przyznania lub odmowy. Odbywa się to w ciągu 10 minut od chwili złożenia wniosku w oddziale. Za pośrednictwem bankowości elektronicznej BZWBK24 internet lub mobile, infolinii lub w placówce Banku można wnioskować o przyznanie kredytu.

Maksymalna kwota kredytowania to 20-krotność zarobków netto, ale nie więcej niż 150 000 zł. Bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli, jednak dla osób zainteresowanych oferowane jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Maksymalny okres spłaty to 120 miesięcy. Nie jest wymagane określenie przeznaczenia otrzymanych środków.

Oferty kredytów gotówkowych w BZ WBK

Kredyt gotówkowy | Bank Zachodni WBK

kwota
kredytu

10.000,00 zł
okres
kredytowania

24 miesięcy
całkowity
koszt

13.079,58 zł
Twoja rata kredytu
gotówkowego wyniesie:

503,36 zł
ZAMÓW KREDYT ZOBACZ SYMULACJĘ
Cel: kredyt gotówkowy | Raty: równe Oprocentowanie: 8,99% | Prowizja banku: 9,99%, 999,00 zł | RRSO: 18,85%
Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy
Minimalna kwota pożyczki: 1.000,00 złotych
Maksymalna kwota pożyczki: 150.000,00 zł
Oprocentowanie: 3M
Obowiązkowe ubezpieczenie: Nie
Szybsza spłata: Tak, bezpłatna
Kredyt na oświadczenie: Tak, dla stałych klientów
Oferta tylko dla klientów banku: Nie
Informacje:
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w BZ WBK nie jest obowiązkowe, a jego wysokość uzależniona jest od indywidualnej sytuacji klienta. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy, a kwota sięga 150 000 złotych. By uzyskać kredyt, wystarczy złożyć oświadczenie o dochodach. Maksymalna zdolność kredytowa to 20-krotność miesięcznej pensji.

Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest różne, zależne od wysokości pożyczanych środków, a także okresu kredytowania, najniższe wynosi 4,99%. Marża mieści się w granicach od 3,49% do 8,50%. Sprawdź także ranking kredytów gotówkowych, by ocenić BZ WBK na tle innych banków.
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w BZ WBK nie jest obowiązkowe, a jego wysokość uzależniona jest od indywidualnej sytuacji klienta. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy, a kwota sięga 150 000 złotych. By uzyskać kredyt, wystarczy złożyć oświadczenie o dochodach.

Inne pożyczki i kredyty w BZ WBK

Dla osób, które lubią mieć kontrolę nad swoimi wydatkami Bank Zachodni WBK przygotował ofertę kredytu gotówkowego w postaci limitu w koncie. Nie pobiera przy tym prowizji za udzielenie i zwiększenie debetu. Spłata zadłużenia następuje z bieżących wpływów na konto. Oferta Banku obejmuje także pożyczki hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, mieszkaniowe i hipoteczne oraz kredyt na zmodernizowanie mieszkania pod kątem wykorzystania rozwiązań ekologicznych. Ogromne zróżnicowanie kart kredytowych, debetowych czy walutowych to cecha oferty BZ WBK. Dzięki nim mamy szybki dostęp do środków pieniężnych.

Koszty kredytu w BZ WBK – przykładowe wyliczenia

W przypadku kredytu gotówkowego wziętego w ratach równych na 24 miesiące całkowity koszt kredytu wyniesie 13,079.58 złotych, z czego 999 złotych to prowizja za udzielenie pożyczki. Miesięczna rata to 503,36 złotych – kwota ta nie uwzględnia kosztów ewentualnego ubezpieczenia. W przypadku kwoty takiej wysokości bankowi wystarczy oświadczenie o dochodach.

Zdolność kredytowa w banku BZ WBK

Bank Zachodni WBK bada zdolność kredytową w oparciu o zaświadczenia oraz umowy dostarczone przez osoby ubiegające się o kredyt gotówkowy. Istotna jest historia kredytowa wnioskodawcy. Od wyniku analizy zależy wysokość udzielonej pożyczki. BZ WBK akceptuje wiele źródeł dochodów, dokładny ich wykaz dostępny jest w regulaminach produktów. Na zdolność kredytową wpływ będzie miało również posiadanie konta w Banku Zachodnim, na które dokonywane są regularne wpłaty na przykład wynagrodzenia. Badanie zdolności można przeprowadzić także za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej.

Dokumenty wymagane do kredytu gotówkowego w BZ WBK

Bank nie wymaga przedstawiania zaświadczeń od stałych klientów. Jeżeli jednak od niedawna lub po raz pierwszy korzystamy z usług Banku Zachodniego WBK niezbędne okaże się zaświadczenie o źródłach oraz wysokości dochodów. Wymagany jest także dowód tożsamości oraz dane aktualnego pracodawcy.

Podstawowe informacje o banku BZ WBK

W wyniku fuzji Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego w 2001 roku powstał Bank Zachodni WBK. Jego większościowym udziałowcem stała się grupa Allied Irish Banks. W tym samym roku, już po 10 dniach akcje spółki znalazły się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład WIG 30, czyli indeksu 30 największych i najbardziej płynnych spółek akcyjnych notowanych na GPW wszedł również BZ WBK. Od kwietnia 2011 roku głównym akcjonariuszem banku, posiadającym około 70% akcji jest Grupa Santander.

Połączenie w 2013 roku BZ WBK z Kredyt Bankiem dało początek powstaniu trzeciego pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów banku w Polsce. Za swą działalność bank został wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony w konkursach i rankingach. Ostatnio chociażby otrzymał tytuł „Best Bank in Poland” w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe. W 2016 roku otrzymał również tytuł za najlepsze konto w kategorii „konto dla młodych” w konkursie Portfele Wprost czy tytuł Instytucji Roku za zdalną obsługę klientów.

Dane kontaktowe BZ WBK

phone Infolinia dla klientów: 1 9999 lub 781 119 999

phone Infolinia z zagranicy: +48 61 81 19999
Centrala:
Bank Zachodni WBK S.A.
ul. Rynek 9/11
50-950 Wrocław


Opinie o kredycie gotówkowym w Banku Zachodnim WBK:

 • rudolf czerwononosy

  Byłem u nich, bo chciałem wziąć kredyt, ale warunki jaki mi zaproponowali to jakaś kpina. Nie mam zamiaru tak przepłacać. Raczej nie zostanę ich klientem

 • Joasia z Kwidzyna

  śmiać mi się chce jak widzę te ich reklamy o decyzji w 15 minut. ja swojej się prawie tydzień nie mogłam doprosić, bo panie w placówce w kwidzynie miały ciekawsze zajęcia, na przykład picie kawki albo pisanie na fejsuniu. obsługa jest żenująca, pytania w stylu: a planuje pani ciążę? serio, w 21 wieku ktoś zadaje publicznie takie pytanie klientowi???!!! a nawet jak planuję to co ich to? widzą jakie mam dochody, a w 8 miesiącu ciąży raczej nie ucieknę do rajów podatkowych. cały czas czuję się zbulwersowana zachowaniem tych pań – jakby mi łaskę robiły, niegrzeczne i niemiłe.

 • wbk to porażka

  najgorszy bank ever!!!!!! porażka, odmówili mi pożyczki na 10 tysięcy, bo ponoć w bik mam wpis o tym, że 3 lata temu brałem pożyczkę na kupno pralki. kredyt dawno spłacony, żadnych opóźnień, a ci takie rzeczy wyciagają!!!!

 • Olka

  czy jak nie wyrażę zgody na sprawdzenie sytuacji w BIK to mi jednak dadzą kredyt?

  • Rysiek

   a nie sądzisz, że to trochę podejrzane? poza tym nie słyszałem, że można nie zgodzić się na spr biku.

 • kasiulek

  ludzie no jak tak można!!!!!!! co to ma być!! taki wielki ten bank a nie w kolejkach czeka się z godzinę. nie do pomyślenia. jak morzna tak nie dbać o klienta???? zgłosiłam to kierownikowi ale on tylko że to nie od niego zależy i nie mają zgody na więcej personelu!!! ktoś powinien rozwiązać ten problem. poza tym dlaczego ten kierownik też nie obsługuje?? tylko siedzi za biurkiem i kasa leci mu za nic. najlepiej dawać ludziom po 1300 a potem twierdzić że chentnych do roboty nie ma!! za to banki pienkne i w środku i na zewnontrz. w kolejce po kredyt czekałam 1,5 godziny!!!! Skandal!!!

  • karola

   nie skandal, tylko rzeczywistość! niestety też mam takie wrażenia z tego banku. w aliorze na przykład jest to nie do pomyślenia. ale tak się dzieje jak tną koszty, gdzie nie powinni. a na kierowniku nie ma co się wyżywać. to nie jest tak, że on odpowiada za taki stan rzeczy.

 • sdhjg

  haha, a santander samej prowizji chce do 25%, to są dopiero kosmiczne wymogi

 • zawiedziony

  Miałem konto w tym banku przez 10 lat,wpłatę miesięczną 3.500,starałem się ostatnio o kredyt,ale po tym jak dowiedzieli się,że spłacam kredyt hipoteczny w wysokości 1.500 od razu mi odmówili,tak się traktuje stałych klientów w WBK.

  • trobik

   to nie jest tylko wymysł bz wbk. banki po prostu sprawdzają zdolność kredytową klientów. najwyraźniej jej nie miałeś.

 • ronn

  warunki nie najgorsze. przynajmniej nieżadają jak niektóre pseudo banki prawie 30% prowizji.

 • rokil

  dałem im 3 gwiazdki. u mnie zasługują na tyle, bo obsługe majom dobrą, wiedzą o czym mówią i nie gubią zadnych papierkuw. gorzej z warunkami na jakich udzielajom kredytów. maksymalna praktycznie prowizja i 10% oprocentowanie to srednia oferta jak na polski rynek

 • Marian

  w porównanu z konkurencją to są dość tani, jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, ale obsługa pozostawia wiele do życzenia. Generalnie pani w placówce nie wiedziała, jakie mają kredyty i na jaki czas maksymalnie można wziąć. Jak pytałam kiedy dostanę decyzję – powieddziała, że dają od ręki, a praktycznie czekałam prawie tydzień, bo nikt nie zadzwonił, że brakuje zaświadczenia z zus! Specjalnie robiłam nadpłaty kredytu, by spłacić go szybciej -okazało się, że mój opiekun zwracał je z powrotem na mój rachunek! Zamiast chociaż zapytać, po co na rachunek techniczny kredytu przelewam więcej!

Facebook