1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jak wybrać kredyt gotówkowy na wesele?

Jak wybrać kredyt gotówkowy na wesele?

Jak wybrać kredyt gotówkowy na wesele?
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Jak wybrać kredyt gotówkowy na wesele?
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Okres letni to sezon na wesela. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się kosztom takiej imprezy. Zastanowimy się też jak wybrać najbardziej opłacalny kredyt gotówkowy na wesele.

Nie każdego stać, żeby opłacić koszty organizacji własnego wesela od razu. Nawet, gdy może liczyć na pomoc rodziców. Blisko połowa, bo aż 45%, przyszłych nowożeńców planuje wesele na od 50 do 100 osób. Dla naszych wyliczeń przyjmijmy, że zaprosimy 50 osób.

Koszty weselne

Wydatki związane z wynajmem sali mogą wynieść 10 tys. zł (przyjmijmy 200 zł/osobę). Idźmy dalej. Koszt sukni ślubnej to co najmniej 1 000 zł. To niemało, więc oszczędni mężowie mogą poprzestać na starym garniturze. Nowy, w oszczędnej wersji, to wydatek od 600 zł do 800 zł.

Szybko sprawdźmy inne opłaty. Za sam ślub w kościele „co łaska” damy ok. 500 zł. Transport z kościoła to kolejny 1 000 zł, zaproszenia (ok. 300 zł), obrączki (w oszczędnej wersji 1 200 zł), oprawa muzyczna (policzmy 500 zł), tort weselny (ok. 500 zł/50 osób), fotograf/kamerzysta (co najmniej 1 000 zł). W całkowity koszt nie wliczamy alkoholu, który zazwyczaj zapewniają rodzice państwa młodych czy dodatkowych atrakcji.

Wszystkie powyższe koszty wraz z hotelowym noclegiem dla 50 gości to około 18 600 zł. A to i tak niższy pułap cenowy, bo jak piszą eksperci z branży ślubnej, górnego limitu w „przemyśle ślubnym” po prostu nie ma.

Kredyt gotówkowy na ślub – kiedy się opłaci?

Zakładając, że ślub planuje się obecnie na co najmniej 2 lata do przodu, trochę środków uda się odłożyć. Jednak, gdy np. spłacamy kredyt hipoteczny, niekoniecznie zbierzemy całą potrzebną kwotę. Część poniesionych wydatków zwróci się z prezentów ślubnych – ok. ¾ gości daje nowożeńcom popularną kopertę. Przed ślubem jednak zmuszeni jesteśmy polegać na sobie. Kredyt gotówkowy może tu całkiem sensownie pomóc. Załóżmy, że brakuje nam 10 tys. do dopięcia weselnego budżetu, a dług będziemy chcieli spłacić w półtora roku. Zobaczmy szczegóły.

Kredyt gotówkowy z 8-procentowym oprocentowaniem i prowizją 8% to całkowita kwota do spłaty – 11 500 zł i miesięczna rata wysokości ok. 640 zł. Nie jest to mało, jednak pamiętajmy, by wybrać kredyt z opcją wcześniejszej spłaty (patrz: prezenty weselne). W ten sposób obniżymy nasze łączne koszty.

Kredyt gotówkowy proponowany przez Alior Banku i bez tego obniży koszty długu. Jak? Zerową prowizją i oprocentowaniem na poziomie 7%. Ponadto, oprocentowanie poniżej 8% oferują np. BGŻ BNP Paribas, Deutsche Bank, T-Mobile Usługi Bankowe czy Getin Bank. Najkorzystniejszą prowizje z nich wszystkich zawiera kredyt gotówkowy Deutsche Bank, bo może ona tam wynieść 2,5%.

Na co uważać?

W nawale obowiązków przed ślubem niegłupim rozwiązaniem będzie dokładna analiza rankingów kredytów gotówkowych i kalkulator kredytowy. Poza tym, tak jak przy wszystkich rodzajach kredytów, bacznie patrzmy na dodatkowe opłaty (przygotowawczą czy kwotę ubezpieczenia). Podstawą będzie też sprawdzenie dostępności wakacji kredytowych i konieczność zakładania rachunku w danym banku.

Podsumowując, przy kredycie na wesele, najważniejszymi aspektami będą niskie oprocentowanie, obecność dodatkowych opłat i możliwość wcześniejszej spłaty. Jeśli te elementy się zgrają o wiele łatwiej zorganizujemy jedną z najbardziej wyjątkowych uroczystości w naszym życiu.

Facebook