1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Kredyt gotówkowy w Polsce dla Ukraińców

Kredyt gotówkowy w Polsce dla Ukraińców

Kredyt gotówkowy w Polsce dla Ukraińców
Ocena: 4.6 (ilość ocen: 9)

Kredyt gotówkowy w Polsce dla Ukraińców
Ocena: 4.6 (ilość ocen: 9)

W ostatnich latach do Polski przyjechało i zamieszkało na stałe wielu obywateli innych krajów. Najwięcej, bo aż około miliona imigrantów, to Ukraińcy. Wielu z nich decyduje się w Polsce na osiedlenie na stałe, wynajmuje lub kupuje mieszkania, auta i zakłada firmy.

W związku z tym, coraz częściej możemy spotkać się z kredytami gotówkowymi przeznaczonymi dla obcokrajowców. Jakie warunki należy spełnić?

Jakie warunki musi spełnić obcokrajowiec, by dostać kredyt gotówkowy?

Większość banków ma przygotowaną ofertę dla obcokrajowców, zarówno na kredyt gotówkowy, jak i hipoteczny. Głównym warunkiem jest posiadanie udokumentowanego, legalnego źródła dochodu. Wygląda to tak samo jak w przypadku obywateli Polski. Może to być umowa o pracę, zlecenie lub o dzieło a także prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W zależności od banku wymagany jest różny okres trwania umowy. W sytuacji kiedy obcokrajowiec stara się o kredyt w Polsce a uzyskuje dochód poza granicami zazwyczaj otrzyma negatywna decyzję.

W przypadku Ukraińców lub obywateli innych państw spoza Unii Europejskiej dodatkowo należy przedstawić:

• wizę;
• zgodę na zatrudnienie.
W zależności od ustaleń danego banku, Ukraińcy mogą zostać poproszeni o dołączenie min. takich dokumentów, jak:
• karty stałego pobytu;
• karty czasowego pobytu (banki mogą w regulaminie określić minimalny czas pobytu np. 12 miesięcy);
• zaświadczenie o meldunku w Polsce;
• numer PESEL (wniosek o nadanie numeru PESEL składamy w urzędzie gminy właściwym dla miejsca zameldowania lub w przypadku braku możliwości zameldowania w urzędzie gminy właściwym dla siedziby pracodawcy);
• aktualny paszport;
• raport kredytowy z państwa pochodzenia;
• posiadanie aktywnego konta bankowego w jednym z polskich banków.

Pamiętajmy, że każdy bank może mieć inne wymagania. Dla banku bardziej wiarygodny będzie obcokrajowiec z kartą pobytu na stałe. Jednak pobyt czasowy nie przekreśla szans na zdobycie dodatkowej gotówki. Dlatego warto sprawdzić kilka ofert przed podjęciem decyzji. Oczywiste jest, że im o wyższą kwotę będziemy wnioskować, tym większe zabezpieczenie będzie konieczne.

Kredyt gotówkowy dla Ukraińca

W związku z dużym zainteresowaniem produktami bankowymi przez obywateli Ukrainy, coraz więcej banków wprowadza dokumenty oraz obsługę w ich języku. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza dla tych osób, które mają jeszcze problem w porozumiewaniu się w języku Polskim. Nie jest to jednak standardem.

Dlatego warto poprosić zwrócić się o pomoc do kogoś z najbliższego otoczenia biegle mówiącego po polsku. Dzięki temu unikniemy wielu niedomówień, które mogą wprowadzić nas w błąd podczas podejmowania decyzji. Pamiętajmy także, że banki przeprowadzają dokładną analizę zdolności kredytowej, a odmowa często związana jest zbyt niskimi dochodami.

Facebook