1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Gotówkowe.net – serwis z misją

Gotówkowe.net – serwis z misją

Istnieniu naszego serwisu przyświeca kilka idei. Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu rankingu, który rzetelnie prezentował będzie kredyty gotówkowe, jakie wziąć można w polskich bankach. Chcemy doradzać, pokazywać ciekawe promocje, przedstawiać plusy i minusy różnych rozwiązań.

Łączymy to z możliwością dodawania ocen przez Użytkowników. Liczymy, że nasze porady oraz niezależne komentarze i historie Gości pozwolą stworzyć klarowny i jasny obraz danego produktu.

Dlaczego promujemy tylko kredyty i pożyczki gotówkowe, udzielane przez banki i SKOK-i

Kolejną misją, jaka nam przyświeca, jest edukacja osób, korzystających z produktów pożyczkowych. Polecamy produkty jedynie sprawdzonych placówek, podlegających pod Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki ciągłej kontroli tej instytucji, regularne wyłapywane są różne nieprawidłowości, działania przeciwko konsumentom, zakazane klauzule w umowach lub prognozowane problemy finansowe danego banku.

W przypadku parabanków i firm pożyczkowych – nie można liczyć na taki parasol ochronny. Dlatego mogą one stosować dużo wyższe oprocentowanie. Firmy udzielające chwilówek nie muszą występować o licencję Narodowego Banku Polskiego. Sprawia to, że nie weryfikują one zbyt dokładnie osoby pożyczającej pieniądze. Stąd łatwo się tam zadłużyć, nie mówiąc o wyłudzeniach na tak zwane „słupy” za pomocą skradzionych dowodów osobistych.

Inną kwestią jest bankructwo firmy pożyczkowej – w przypadku banku (żaden bank komercyjny nie upadł w ostatnich 2 dekadach) stosowane są określone procedury. Dla kredytobiorcy zmienia się najczęściej numer rachunku bankowego, na jaki spłaca kredyt. W przypadku przedsiębiorstw, które nie działają w oparciu o prawo bankowe, nasz dług może zostać sprzedany innej firmie. Ta natomiast może zażądać spłaty w dużo krótszym terminie, niż przewidywała umowa.

Na koniec warto wspomnieć o kosztach brania chwilówek – ich oprocentowanie roczne sięga często kilkuset, a nawet paru tysięcy procent. I choć w Polsce obowiązują przepisy antylichwiarskie, to jednak warto wiedzieć, że nie dotyczą one opłat dodatkowych: prowizji, opłat przygotowawczych, ubezpieczenia itp. Chwilówkodawcy mogą na nich zarobić drugie tyle, co na odsetkach.

Edukacja finansowa pozwala uniknąć spirali długów

Pożyczki i kredyty gotówkowe są przydatnymi produktami finansowymi, z których warto korzystać w określonych sytuacjach. Niekiedy trudno bez nich sfinansować większe przedsięwzięcie, jak otwarcie własnej firmy, remont domu lub kupno nowego samochodu. Warto jednak korzystać z nich rozważnie, analizując dokładnie swój budżet oraz możliwości spłaty w przyszłości.
By to ułatwić przygotowaliśmy dział „Wiedza o kredycie gotówkowym” – zawiera on wiele przydatnych poradników.

Facebook