1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Ranking kredytów gotówkowych dla firm

Ranking kredytów gotówkowych dla firm

Mnogość kredytów dla firm utrudnia wybór najlepszej oferty. Właśnie z myślą o ułatwieniu wyboru powstał nasz ranking kredytów gotówkowych dla firm. Tutaj w szybki sposób znajdziesz najlepszą ofertę i poznasz najważniejsze koszty tego typu produktów.

Pożyczka dla Twojej firmy | ING Bank Śląski

kwota
kredytu

50.000,00 zł
okres
kredytowania

36 miesięcy
całkowity
koszt

62.901,20 zł
Twoja rata kredytu
gotówkowego wyniesie:

1.747,26 zł
ZAMÓW KREDYT
ZOBACZ SYMULACJĘ
Cel: dla firm | Raty: równe Oprocentowanie: 7,61% | Prowizja banku: 0,00%, 0,00 zł | RRSO: 15,57%
Maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy
Minimalna kwota pożyczki: 1.000,00 złotych
Maksymalna kwota pożyczki: 1.000.000,00 zł
Oprocentowanie: 6M
Obowiązkowe ubezpieczenie: Tak
Szybsza spłata: Tak, bezpłatna
Kredyt na oświadczenie: Nie
Oferta tylko dla klientów banku: Nie
Informacje:
W ramach pożyczki można uzyskać środki do 1 200 000 zł na okres od powyżej roku do nawet 10 lat. Stopa referencyjna WIBOR 3M obowiązuje dla pożyczek do roku, dla dłuższych WIBOR 6M. Sam decydujesz, czy w ramach uzyskanej kwoty sfinansujesz bieżącą działalność, czy też przeznaczysz środki na inwestycje. Wcześniejsza spłata nie powoduje naliczenia prowizji. Możesz skorzystać z opcji prowizji 0% lub niższej marży. RRSO zostało ustalone dla przykładu reprezentatywnego.

Kredyt obrotowy | Bank BPS

kwota
kredytu

50.000,00 zł
okres
kredytowania

36 miesięcy
całkowity
koszt

64.665,45 zł
Twoja rata kredytu
gotówkowego wyniesie:

1.768,48 zł
ZOBACZ SYMULACJĘ
Cel: dla firm | Raty: równe Oprocentowanie: 8,53% | Prowizja banku: 2,00%, 1.000,00 zł | RRSO: 16,43%
Maksymalny okres kredytowania: 36 miesięcy
Minimalna kwota pożyczki: 5.000,00 złotych
Maksymalna kwota pożyczki: 500.000,00 zł
Oprocentowanie: 3M
Obowiązkowe ubezpieczenie: Tak
Szybsza spłata: Tak, od 1% do 2%
Kredyt na oświadczenie: Nie
Oferta tylko dla klientów banku: Nie
Informacje:
Kredyt obrotowy pozwala na uzyskanie dodatkowych środków na bieżące potrzeby firmy. Harmonogram jego spłaty ustalany jest indywidualnie, co niewątpliwie stanowi ogromny atut tego produktu. Maksymalny okres kredytowania to 36 miesięcy, gdy jednak zdecydujemy się na jednorazową spłatę zobowiązania czas spłaty zostanie skrócony do 24 miesięcy. RRSO oraz oprocentowanie zostało podane dla reprezentatywnego przykładu.

Pożyczka Ekspresowa Biznes | Pekao SA

kwota
kredytu

50.000,00 zł
okres
kredytowania

36 miesięcy
całkowity
koszt

67.065,28 zł
Twoja rata kredytu
gotówkowego wyniesie:

1.807,37 zł
ZOBACZ SYMULACJĘ
Cel: dla firm | Raty: równe Oprocentowanie: 9,02% | Prowizja banku: 4,00%, 2.000,00 zł | RRSO: 17,99%
Maksymalny okres kredytowania: 96 miesięcy
Minimalna kwota pożyczki: 5.000,00 złotych
Maksymalna kwota pożyczki: 300.000,00 zł
Oprocentowanie: 3M
Obowiązkowe ubezpieczenie: Tak
Szybsza spłata: Tak, 3% min. 50 zł
Kredyt na oświadczenie: Nie
Oferta tylko dla klientów banku: Nie
Informacje:
Prowizja i kwota zależy od wysokości kredytu. Na oprocentowanie składa się WIBOR 1M/ WIBOR 3M oraz indywidualnie ustalana marża. Przedstawione parametry przygotowane zostały dla reprezentatywnego przykładu.

Ranking kredytów dla firm – jak go stworzyliśmy

Dobre prosperowanie firmy uzależnione jest od podejmowania trafnych decyzji. Managerowie i osoby prowadzące własną działalność muszą sprawnie poruszać się na dzisiejszym rynku. Finansowanie bieżącej działalności, a także dokonywanie inwestycji przeważnie  związane jest z koniecznością zaciągania kredytów. Wybór najlepszego z nich nie jest łatwy. Banki kuszą ofertami przygotowanymi specjalnie dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz wielkich korporacji. Silnie rozbudowana oferta instytucji finansowych pozwala na opłacenie wielu transakcji oraz zainwestowanie środków w celu osiągnięcia zysku w przyszłości.

Czym jest nasz ranking kredytów gotówkowych?

Nasz ranking to zestawienie kredytów gotówkowych wiodących instytucji finansowych, zebrane w jednym miejscu. Pozwala oszczędzić czas, który musiałbyś spędzić na poszukiwaniu odpowiedniego produktu w różnych bankach. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zestawienie było czytelne i przejrzyste. Rozwijając parametry poznasz podstawowe informacje o interesującym Cię kredycie. Dowiesz się jakie jest jego oprocentowanie oraz o jaką stopę referencyjną jest oparty. Przedstawiamy koszty prowizji i wysokość miesięcznej raty. Możesz zrobić także symulację kredytu i przekonać się, jak będą kształtowały się raty w poszczególnych miesiącach niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na raty równe, czy malejące.

Jak korzystać z rankingu kredytu gotówkowego dla firm?

Oferty można dowolnie zmieniać ustawiając odpowiedni okres kredytowania, rodzaj rat oraz wysokość kredytu. W ten sposób łatwo sprawdzisz, gdzie lepiej wziąć kredyt i w jakiej wysokości.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy dla firmy?

Jeżeli zależy nam na szybkim uzyskaniu środków najlepiej skorzystać z kredytów udzielanych przez internet, jednak większe kwoty będą wymagały już wizyty w oddziale. Kolejną, jeszcze wygodniejszą opcją są kredyty w rachunku bieżącym, które gwarantują dopływ środków bez konieczności załatwiania dodatkowych formalności. To bardzo często spotykana opcja, z której korzysta wielu przedsiębiorców. Limit w koncie jest elastyczną formą spłaty, odnawiającą się automatycznie. W zależności od tego jak dużych środków potrzebujesz oraz na jak długi czas- możesz wybierać spośród wielu form spłaty.

Jak wziąć kredyt gotówkowy dla firmy?

Kredyt dla firmy można uzyskać standardowo, udając się do placówki banku. Drugą opcją jest wypełnienie wniosku online. W ramach tego rozwiązania masz możliwość szybkiego porównania wielu ofert w bardzo krótkim czasie.

Jak wygląda procedura udzielania kredytu gotówkowego dla firm?

Wybierając kredyt gotówkowy dla firmy najlepiej skorzystać z oferty banków. Tak zwane parabanki mają z reguły wyższe opłaty z tytułu udzielonej pożyczki. Niewiele instytucji finansowych udziela firmom kredytu już od pierwszych dni jej działalności, najczęściej przedsiębiorstwo musi działać na rynku przez minimum 12 miesięcy, aby mogło starać się o pożyczkę. Rodzaj dokumentów wymaganych przy tego typu produktach jest różny i zależy od prawnej formy działalności. Z reguły są to:

 • zaświadczenie o wpisie do działalności gospodarczej, odpis KRS
 • zaświadczenie o numerze REGON i NIP,
 • deklaracja podatkowa PIT lub CIT,
 • oświadczenie współmałżonka o zgodzie na zaciągnięcie zobowiązania lub orzeczenie o rozdzielności majątkowej (nie dotyczy spółek kapitałowych).

Na rozpoczęcie działalności przedsiębiorstwa lub nowych firm uzyskanie kredytu gotówkowego może być utrudnione, banki często proponują w tej kwestii rozwiązania takie jak zabezpieczenie pożyczki na przykład hipoteką.

O czym należy pamiętać zaciągając kredyt gotówkowy dla firm?

Decydując się na kredyt gotówkowy dla firmy musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Trzeba zastanowić się nad tym, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze w naszej sytuacji. Przy prowadzeniu działalności często niezwykle istotna jest presja czasu i ważniejszy od nieco wyższego oprocentowania może okazać się czas potrzebny na uzyskanie środków. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z umową i zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, które mogą znacznie zmniejszyć opłacalność danego produktu.

Podstawowymi parametrami, na które powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca z pewnością są:

 • oprocentowanie – jest to niezwykle istotny parametr, którego wysokość bezpośrednio przekłada się na kwotę, którą będziemy musieli oddać do banku; oprocentowanie jest sumą marży (jej wielkość jest stała) oraz stopy referencyjnej WIBOR (może być to wielkość określana w różnych okresach, np. co miesiąc, trzy miesiące, pół roku); im niższe oprocentowanie tym niższy będzie koszt kredytu;
 • prowizja – jest opłatą pobieraną przez bank na samym początku, to opłata za udzielenie pożyczki; można się spotkać z różnymi jej wartościami; z reguły pobierana jest na początku jako jednorazowa opłata uzależniona od wielkości kredytu;
 • czas wypłaty środków – przy prowadzeniu działalności może mieć szczególne znaczenie, gdy terminy naglą- często nie ma czasu na długie oczekiwanie, które może generować odsetki za zwłokę dla kontrahentów;
 • okres działalności po jakiej bank daje możliwość uzyskania kredytu – banki często zastrzegają okres działalności, po jakim firma może ubiegać się o kredyt, z reguły jest to 12 miesięcy istnienia na rynku, ale zdarzają się też oferty dla przedsiębiorstw działających pół roku lub dla dopiero rozpoczynających działalność;
 • maksymalna wysokość kredytu – gdy potrzebujemy określonej sumy, powinniśmy sprawdzić, czy w danej instytucji finansowej uzyskamy określoną kwotę; jeżeli nie ma na to szans trzeba poszukać innego banku, wziąć kilka kredytów lub skorzystać z instytucji kredytu syndykowanego (przy bardzo wysokich kwotach);
 • maksymalny czas spłaty zobowiązania – znacząco wpływa na wysokość rat, ale także na sam koszt pożyczki (im dłuższy, tym więcej zapłacimy);
 • ilość koniecznych do spełnienia formalności – minimum formalności wiąże się również z szybkością otrzymania środków, im bardziej uproszczone są wymogi formalne, tym szybciej i sprawniej otrzymamy decyzję kredytową i będziemy mogli spożytkować wnioskowane środki;
 • dodatkowe korzyści dla firm – często banki firmom oferują różnego rodzaju bonusy za skorzystanie z ich oferty, mogą to być na przykład usługi doradcy finansowego, możliwość negocjowania oferty, czy konta połączone z innymi usługami.

Należy pamiętać, iż w rankingu kredytów gotówkowych dla firm prezentowane informacje nie są ostateczną ofertą. To na jakie dokładnie warunki przystanie bank zależy od sytuacji firmy i jej możliwości. Rozpatrując wniosek instytucja finansowa bierze pod uwagę wiele zmiennych, dlatego ich oferta może różnić się od prezentowanej w naszym zestawieniu.

Jakie są rodzaje kredytów gotówkowych dla firm?

Banki oferują klientom wiele rodzajów kredytów gotówkowych, które są różne w zależności od sposobu wykorzystania środków z nich uzyskanych, formy wypłacania, a także sposobu zabezpieczenia. Wśród dostępnych na rynku finansowym opcji możemy wyróżnić:

 • kredyt w rachunku bieżącym – zwany inaczej kredytem debetowym; przeznaczony do sfinansowania dowolnego celu, który związany jest z prowadzoną działalnością; jest spłacany automatycznie, kiedy tylko na konto wpłyną środki; można z niego skorzystać w dowolnym momencie; po spłacie części kredytu przedsiębiorca może po raz kolejny wykorzystać środki do łącznej wysokości określonej umową; przeważnie banki nie pobierają opłat za gotowość do wypłaty środków;
 • kredyt inwestycyjny – przeznaczony jest na finansowanie przedsięwzięć, które mają podnieść wartość firmy; środkami z niego uzyskanymi przedsiębiorca sfinansuje zakup papierów wartościowych, kupno maszyn do produkcji, czy samochodów dostawczych; jego raty mogą być równe kapitałowo (czyli raty malejące) lub równe sumarycznie (gdy wszystkie mają jednakową wysokość); często istnieje możliwość spłacenia całości zadłużenia w terminie zapadalności zobowiązania lub ustalenia indywidualnego harmonogramu spłat; nie zawsze jego wysokość pokryje całość inwestycji;
 • kredyt obrotowy – służy regulowaniu bieżącej działalności przedsiębiorstwa; sfinansujemy nim zakup towarów, środków do produkcji, materiałów lub opłacimy bieżące faktury; wiele firm korzysta z możliwości, jakie daje ten produkt i tylko dzięki niemu część z nich może nadal funkcjonować; istnieją dwa rodzaje kredytów obrotowych: na rachunku bieżącym oraz na rachunku kredytowym;
 • kredyt płatniczy – pozwala na zachowanie płynności finansowej; udzielany jest firmom, które mają utrwaloną dobrą kondycję, gdy wystąpi chwilowy brak środków na pokrycie wymagalnych prawidłowych (takich, których termin spłaty jeszcze nie minął) zobowiązań; funkcjonuje w rachunku bieżącym i kredytowym, udzielany jest na stosunkowo krótki czasu;
 • kredyt pomostowy – jest to rodzaj kredytu na realizację przedsięwzięć objętych dotacjami w ramach funduszy uzyskanych z Unii Europejskiej, do czasu uzyskania środków z dofinansowania;
 • kredyt preferencyjny – kierowany do określonych grup produkt bankowy, który przyznawany jest na lepszych warunkach niż standardowo;
 • kredyt technologiczny – przyznawany na rozwój technologii; przeznaczony dla firm, które chcą inwestować w nowe technologie; jego konstrukcja może być dość skomplikowana i uzależniona od wielu czynników;
 • kredyt hipoteczny – na zakup, modernizację lub rozbudowę nieruchomości przeznaczonej dla firmy (nie obejmuje prywatnego zakupu nieruchomości); może być zaciągany nawet na okres 25 lat; przedsiębiorca może uzyskać tutaj wysoką kwotę kredytu, a procedura z reguły jest uproszczona, co stanowi olbrzymi atut takiego kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych dla firm – dlaczego warto z niego skorzystać?

Ranking zawiera zestawienie kredytów gotówkowych oferowanych przez największe instytucje finansowe w naszym kraju. Pozwala na szybkie rozeznanie się z produktami. To sposób na zaoszczędzenie czasu i porównanie ofert w jednym miejscu. Jeśli któraś z ofert będzie Cię szczególnie interesowała możesz wypełnić formularz kontaktowy, a nasz ekspert oddzwoni do Ciebie i przedstawi ofertę. Nie czekaj i skorzystaj już teraz!

Facebook