1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Remont na wiosnę z kredytem gotówkowym – czy to dobry pomysł?

Remont na wiosnę z kredytem gotówkowym – czy to dobry pomysł?

Remont na wiosnę z kredytem gotówkowym – czy to dobry pomysł?
Ocena: 5 (ilość ocen: 4)

odcień ścian
Remont na wiosnę z kredytem gotówkowym – czy to dobry pomysł?
Ocena: 5 (ilość ocen: 4)

Wiosna to czas, w którym chcemy często odświeżyć swój umysł i otoczenie w jakim przebywamy. Stąd liczne pomysły na nowe wyzwania. Takim może być remont mieszkania. Skąd wziąć pieniądze, jeśli nie odłożyliśmy na ten cel odpowiednio wcześnie dostatecznej gotówki? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Remont to nie tylko sporo pracy związanej z ustawianiem mebli, malowaniem, wygładzaniem powierzchni itp. To bardzo dużo pracy organizacyjnej. Trzeba przecież zaplanować cały remontowy budżet i dogadać, co bywa czasem bardzo trudne, z ekipą remontową. Kto nie słyszał, że koszty materiałów kupowane przez fachowców są i tak droższe niż pierwotnie zakładano?

Dlatego, dobrze jest na remont zgromadzić sumę pieniędzy z odpowiednią nadwyżką. Nie zawsze jednak da się ją wypracować, zwłaszcza jeśli remont jest odpowiedzią na jakie nagłe zniszczenie lub usterkę. Wtedy, jeśli nie mamy się do kogo zwrócić o pomoc, należy rozważyć pożyczenie gotówki.

Co będzie dla nas najbardziej opłacalne?

Pierwszym pomysłem może być skorzystanie z usług firmy pożyczkowej, jednak musimy tu wziąć pod rozwagę jedną rzecz. Nawet jeśli trafimy na tzw. bezpłatną pożyczkę z jednorazową spłatą, to wiedzmy, że nie gromadząc na czas sumy, którą pożyczyliśmy, narażamy się na spore ryzyko naprawdę wysokich opłat.

O wiele bezpieczniejszym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki jest kredyt gotówkowy. Generuje on małą liczbę formalności niż popularne chwilówki. Zazwyczaj wystarczy jedynie dowód osobisty i oświadczenie o zarobkach, które, starając się o kredyt, wydajemy my sami. To drugi najpopularniejszy cel kredytowania Polaków po wakacjach.

Co więcej, można go uzyskać nawet w ten sam dzień. Dzieje się tak, jeśli zawnioskujemy o kredyt gotówkowy przez internet. Takie oferty posiada już praktycznie każdy bank.

Jak znaleźć najlepsze źródło finansowania?

Oczywiście nie każdy kredyt gotówkowy jest skonstruowany na bardzo dobrych warunkach. Trzeba włożyć nieco wysiłku w wyszukanie dobrej oferty. Droga do niej wiedzie przez porównania kilku najlepszych propozycji bankowych z najkorzystniejszym RRSO, odzwierciedlającym rzeczywiste koszty kredytowania z jednoczesnym uwzględnieniem prowizji, oprocentowania i dodatkowych opłat.

Wśród ofert dla kredytu na kwotę 20 tys. zł godne uwagi są propozycje Credit Agricole czy PKO BP, gdzie rzeczywiste oprocentowanie nie przekracza 13%. Prowizja w naszym wyborze nie powinna nie mieć znaczenia. Wyżej wspomniane kredyty mają prowizję  na wysokości od 8% do 12,5%. Prawdziwie konkurencyjnym kredytem gotówkowym wydaje się ten, o którym już pisaliśmy. T-Mobile Usługi Bankowe proponuje swoim klientom nawet 1,99% i oprocentowanie mniejsze niż 5%, co może nam znacznie uprzyjemnić zakup materiałów potrzebnych do remontu.

Pamiętajmy przy tym, że ostateczne parametry kredytu będą zależały od naszej zdolności kredytowej i tego, na jak dużą ratę możemy sobie pozwolić. Pierwszy krok w postaci porównania ofert sprawi, że łatwiej będzie pogodzić te parametry z jak najniższymi kosztami.

Facebook