1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Symulator kredytu gotówkowego

Symulator kredytu gotówkowego

Sprawdź symulację Twojego kredytu gotówkowego – zobacz, jak będzie wyglądała spłata rat i wysokość kosztów pożyczki dla wybranego przez Ciebie produktu kredytowego.

0 %
Cel kredytu:
Okres kredytowania:
Kwota kredytu:
Przejdź do kolejnego kroku

Symulator kredytu gotówkowego online – sprawdź, jaki kredyt jest na Twoją kieszeń

Oddajemy nasz symulator do Waszych rąk, by ułatwić wybór odpowiedniego kredytu. Dzięki szybkiej kalkulacji łatwo sprawdzisz, ile będzie Cię kosztować wzięcie pożyczki na określoną kwotę. Nasz symulator ułatwia podjęcie następujących decyzji:

 • na jaki okres wybrać kredyt gotówkowy?
 • ile będzie wynosiła całkowita kwota do spłaty?
 • który kredyt jest bardziej opłacalny?
 • jak wygląda różnica pomiędzy oprocentowaniem nominalnym i RRSO?

Jak działa symulator kredytu gotówkowego?

Aby uzyskać wyliczenia należy podać odpowiednie parametry:

 • cel kredytu – do wyboru jest kredyt gotówkowy, samochodowy oraz firmowy. Kredyt gotówkowy zwykle można przeznaczyć na dowolny cel, oprócz wydatków firmowych. Kredyty samochodowe zwykle są tańsze niż zwykła pożyczka.
 • okres kredytowania – minimalny okres kredytowania wynosi zwykle 1 miesiąc, maksymalny 120 miesięcy. Od długości okresu kredytowania uzależnione są koszty kredytu.
 • kwota kredytu – najważniejszy parametr kredytu – ile chcesz pożyczyć od banku? Pamiętaj, że możesz wykonać kalkulacje dla różnych kwot. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 2 000 000 złotych.
 • oprocentowanie nominalne kredytu – nasz symulator działa w oparciu o oprocentowanie nominalne kredytu, które nie uwzględnia dodatkowych kosztów kredytu. Jednak możesz także wykonać kalkulację dla RRSO, czyli rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania.
 • prowizja kredytu – wiele banków pobiera prowizję za udzielenie kredytu, nasz symulator pozwoli Ci wyliczyć jej kwotę.
 • rodzaj rat – do wyboru są raty malejące oraz równe. Rodzaj rat wpływa na sposób naliczania kosztów. Przy ratach malejących koszty kredytu gotówkowego są niższe, jednak koszt rat na początku jest wysoki. Raty równe gwarantują nam stałe raty co miesiąc, jednak całkowity koszt kredytu jest wyższy.
 • ubezpieczenie kredytu – często ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe przy danym produkcie kredytowym. Określ, czy chcesz zobowiązanie z polisą.

Najczęściej zadawane pytania o symulację kredytową?

Masz pytanie o działanie naszego symulatora kredytu gotówkowego? Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Czy symulacja kredytu gotówkowego jest darmowa?
Tak, możesz korzystać z niego bez żadnych opłat. Wysłanie smsa z kodem dostępu także jest bezpłatne.

Jak dokładny jest symulator kredytu gotówkowego?
W zależności od tego, jakie wprowadzisz do niego parametry: oprocentowanie nominalne (uwzględniające jedynie marżę i WIBOR) lub RRSO (uwzględniające wszystkie dodatkowe koszty), uzyskany wynik będzie się różnił. W pierwszym przypadku otrzymasz wartość kredytu w oparciu o część kapitałową i odsetkową, natomiast w drugi: realną kwotę do spłaty.

Czym jest harmonogram spłaty?
Harmonogram spłaty pozwala sprawdzić, jak wygląda spłata kredytu miesiąc po miesiącu. Przy ratach równych rata jest stała przez cały okres spłaty (nie licząc drobnych zmian oprocentowania o korektę WIBORu). W przypadku rat malejących harmonogram spłaty różni się z miesiąca na miesiąc. Dzięki niemu ocenisz, czy dany kredyt gotówkowy Ci się opłaca.

Symulacja kredytu gotówkowego – na czym polega?
Dzięki naszej symulacji kredytu gotówkowego otrzymasz przystępne wyliczanie, która pozwoli Ci określić atrakcyjność danej oferty. Rynek kredytów gotówkowych jest duży i sporo oferuje, dlatego warto sprawdzić dokładnie, co oznacza dla nas konkretny wybór. Nie warto decydować się na pierwszy lepszy kredyt gotówkowy. Świadoma decyzja oznacza niższe raty i mniejszy koszt dla domowego budżetu.

 • robert-sz

  oś mi się zdaje, że kredyt, który chciałem wziąć w alior będzie za drogi dla mnie, te raty po prostu powalają. muszę poszukać gdzie indziej…

 • trum

  ile te banki chcą za pożyczkę. dlaczego nikt tego nie kontorluje. toć to rozbuj w biały dzień. jak pożyczę tys zł to muszę oddać prawie o połowe więcej czasami, bo jeszcze doliczyć trzeba prowizję, jakieś ubezpieczenia, opłaty za konto, kartę itp. jak się to wszystko podliczy to nieźle wychodzi. milion opłat za jakieś marne grosze!

 • Madzia

  dopóki człowiek nie musi, to broni się przed kredytami jak tylko może. w końcu zapłacić prawie 50% więcej za pożyczkę. jak ktoś ma małe dziecko to liczy każdy grosz. niestety muszę kupić samochód i rozglądam się za kredytem. taki kalkulator to fajna sprawa, bo dzięki niemu wiem na jakie miesięczne wydatki muszę być przygotowana i czy rzeczywiście dam sobie radę. chociaż jak widzę ile muszę oddać to zastanawiam się raczej nad pożyczką od rodziców

 • janusz

  z ofert banków, które sprawdzam, to najlepiej wychodzi mi rata z bps. ciekawe tylko czy bank będzie skory do dania mi kredytu na takich samych warunkach, jak te pokazane w ich ulotkach ? bo z tym to różnie bywa

 • jeremi

  te raty to mnie przerażają. gdyby jeszcze te odsetki mogły być mniej, a tutaj nie- ciągną ludxzi do cna na dno.

 • olek

  chciałbym jednak skorzystać z tych rat malejących bo to naprawdę opłacalne wyjście tylko trochę boję się tych rat na początku. nie wiem czy wziąć kredyt ze spłatą w takiej formie czy jednak może lepiej skorzystać z równych i spać spokojnie. przez pierwszy rok to może być naprawdę niezłe wyzwanie, ale potem już z górki

  • Gotówkowe.net

   Wybór pomiędzy ratami należy dobrze rozważyć. Raty malejące są bardziej opłacalne, jednak faktycznie trudne do udźwignięcia na początku, jeśli nie posiadamy odpowiedniej rezerwy w domowym budżecie. Rozwiązaniem może być wybranie rat malejących na nieco dłuższy okres spłaty – docelowe raty będą nieco niższe, a koszt może być podobny, jak przy ratach równych na krótszy czas.

Facebook