1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Wiedza
  4. >
  5. FAQ – Najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe
  6. >
  7. Jak porównać ze sobą oferty kredytów gotówkowych?

Jak porównać ze sobą oferty kredytów gotówkowych?

Jak porównać ze sobą oferty kredytów gotówkowych?
Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego w banku, dobrze jest wcześniej sprawdzić, która oferta będzie dla nas najbardziej satysfakcjonująca. Pomocnym rozwiązaniem są rankingi kredytów gotówkowych. Nie zawsze jednak wiemy, jak prawidłowo porównać ze sobą pożyczki. Warto mieć na uwadze tych kilka prostych rad:

  • RRSO. To jeden z ważniejszych parametrów kredytu gotówkowego wskazujący rzeczywiste koszty i opłaty pożyczki. Im niższe RRSO tym atrakcyjniejszy kredyt. Jednak zasada ta obowiązuje tylko wtedy, gdy porównujemy pożyczki na ten sam okres kredytowania.
  • Im dłuższy okres kredytowania tym niższe raty, ale w konsekwencji całkowity koszt kredytu jest wyższy.
  • Ubezpieczenie kredytu. Nie jest obowiązkowe a mogą się z nim wiązać wysokie opłaty. Porównując ze sobą dwie oferty kredytu gotówkowego warto zwrócić uwagę na ten punkt.
  • Prowizja i oprocentowanie to nie to samo. Dlatego np. porównywanie oprocentowania z  prowizją przy różnych kredytach gotówkowych jest bezcelowe.

Ostatecznie banki biorą pod uwagę wiele czynników przy wniosku kredytowym klienta. Dlatego finalna oferta może się różnić ze względu na naszą kondycję finansową i historię kredytową. Poznaj swoją zdolność kredytową korzystając z kalkulatora.

Facebook